Zioła obniżające cholesterol

wysoki cholesterol

Na cholesterol – zioła obniżające cholesterol

Podwyższony poziom cholesterolu występuje wtedy, gdy w badaniach nasze wyniki przekraczają 200mg/dl w przypadku cholesterolu całkowitego i 130 mg/dl w przypadku złego cholesterol LDL. Szkodliwy jest także zbyt niski poziom dobrego cholesterolu HDL, poniżej 35 mg/dl. Na rynku jest wiele preparatów ziołowych  czy ziół obniżających cholesterol w naszym organizmie. W zwykłych sklepach znaleźć można też specjalne margaryny i jogurty mające za zadanie nam pomóc.

 

<<<<Kliknij i sprawdź ceny>>>>

Zioła na cholesterol

Dostępne są także powszechnie leki ziołowe. To na przykład błonnik witalny . Jest on w naszym organizmie rozkładany. Powstające z niego kwasy tłuszczowe, mają zahamować syntezę cholesterolu w naszym organizmie. Dzięki czemu zmniejszają jego ilość. Poza tym ma wyłapywać i usuwać kwasy żółciowe z jelit. Cel tego jest bardzo ważny, ponieważ wątroba używa kwasów żółciowych do syntezy cholesterolu, a wiec gdy nie będzie kwasów, nie będzie tez cholesterolu. Do tego błonnik pomaga wydalić z organizmu cholesterol, który nie może być metabolizowany.

Inne zioła obniżające cholesterol produkty takie jak gynostemma , także mają obniżyć nam poziom cholesterolu. Dzięki tej roślinie, w naszym organizmie zachodzić mają reakcje umożliwiające przemianę w energię nadmiaru cukru. Dzięki czemu nie będzie zamieniany on w tłuszcz, co ciągnie za sobą nadmiar cholesterolu. Podobnie do te go leku działa większość ziół dostępnych w sklepach i aptekach. Warto je stosować jeśli mają nam pomóc w usunięciu nadmiaru cholesterolu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *